EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI"

Transkript

1

2 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler olmasının bazı velilerimizi endişelendirdiğini biliyorum. İkinci dönem hava koşulları nedeniyle okula gelemediğimiz gün sayısı dört buçuktur. Kar tatilinden hemen sonra zümrelerimiz, bölüm başkanlarıyla toplanarak sene sonuna kadar tamamlanması gereken konulara bakmıştır. Neler yapılabileceğiyle ilgili çalışmalar gözden geçirilmiştir. Göz ardı edilmemesi gereken bir konuyu sizlerle paylaşmak isterim. Sıkıştırarak, öğrenciyi günde 4 saat yerine 6 saat tutarak ya da tatil günlerine ders koyarak ilkokul çağındaki öğrencilerin bilgi veya konu eksiğini tamamlama çalışmaları yapmak öğrenciyi hem hırpalar hem de öğrenme motivasyonunu düşürür. Konular anlamında özellikle bilgi yükü bakımından, aynı ders saatleri içinde farklı planlamalarla bu eksiklikleri tamamlama yoluna gideceğiz. Öğretmenlerin ve öğrencilerin okul saatleri dışında okulda kalmaları bir çözüm olamaz. Tekrar vurgulamak istiyorum özellikle bu yaş grubunda. Etüt çalışmalarımız yine devam edecek. Bizler zaten cuma öğleden sonraları etüt çalışmaları veya etkinlikleri nedeniyle okuldayız. Ancak öğrencilerin gün içinde alabileceği bir bilgi yükü var, motivasyon süresi var. Bunun sınırlarını zorlamak sadece okulda kalmış olmak adına olacaktır. Etüt çalışmalarında yeni bir bilgi veya konu eklemiyor, pekiştirme veya eksik tamamlama çalışmaları yapıyoruz. 14 Mart Cumartesi günü Deney, Bilim ve Teknoloji Günü ayrıcalıkları var. Bunları özellikle vurgulamak istiyorum. Deney, Bilim ve Teknoloji Günümüzde tüm öğrencilerimiz, her sınıf düzeyinde deneylerini sergileyecekler. Sadece bu derslerde öne çıkmış öğrenciler değil. 1 ve 2. sınıflar düzeyinde fen projelerinin sergilenmesi gerçekten Fen Bilgisi dersinin hayatın içinden olduğunu, küçük yaşlardan itibaren öğrencinin Fen ve Matematik derslerinin dilini kullanması, bilimi sevmesi adına atılmış çok önemli bir adımdır. Bu günümüz bir show anlayışıyla değil, öğrencilerimizin bilim ve teknolojiyi anlamaları, sevmeleri, dünyaya bakışlarını bu şekilde yönlendirebilmeleri adına, paylaşarak motive olmaları ve kalıcı öğrenmeyi pekiştirmeleri için düzenlenmektedir. Bugün öğleden sonra TEKSEM tarafından sergilenecek Taş Devri adlı oyun okul dışı etkinliği olduğu için bazı öğrencilerimiz katılamayabilirler. Bu önemli değil. Onlar da daha sonra sergilenecek oyunlara katılabilirler. Okul Aile Birliğimizin etkinliği olan bu tiyatro oyunu, TEKSEM ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz bir uygulama. Hedefimiz öğrencilerimize farkındalık kazandırmak ve farklılıklara saygı duymalarını sağlamaktır. İyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim. Saygılarımla, Belma ASAM Okul Müdürü

3 Sayfa Türkçe ve İngilizce etütler 6 Mart 2015 Cuma günü başlayacaktır. 2.Dönem sınav takvimi web sayfamızda yayınlanmıştır. Haftalık hazırladığımız bültenler her hafta web sayfamızda da yayınlanmaktadır.

4 Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 Sayfa 3 KAPAK TOPLAMA KAMPANYASI Bu yıl rengi önemli değil her renk kapağı Yedikule Hayvan Barınağı için topluyoruz. Topladığımız kapaklar barınak tarafından değerlendirilerek, sevimli dostlarımız için malzeme ve ilaç temin edilecek. Sizler de evinizde, işyerinizde topladığınız kapakları öğrencilerimizle okulumuza ulaştırarak, çocuklarınızın kapak toplamasını teşvik edip katkı sağlayarak bu kampanyamıza destek verebilir, doğamızı hep birlikte korumaya yardımcı olabilirsiniz. Öğrencilerimiz kapakları katlarda bulunan toplama kutularına bırakabilir, eğer öğrencimizin taşıyamayacağı kadar bol miktarda kapak biriktirdiyseniz onları da Sosyal Etkinlik Ofisine ulaştırabilirsiniz. BEYKOZ HAYVAN BARINAĞINA YARDIM KAMPANYASI Kendi bünyesindeki hayvanlar dışında çevresindeki sokak hayvanlarını da besleyen Beykoz Hayvan Barınağı na her yıl olduğu gibi bu yıl da kuru mama desteği vermeye devam ediyoruz. Kampanyamıza destek vermek isterseniz kuru mama paketlerinizi katlarda bulunan toplama kutularına bırakabilirsiniz. Saygılarımla Lale PİŞKİN Sosyal Etkinlikler ve Toplum Hizmeti Zümre Başkanı

5 Sayfa Kütüphane derslerimiz ve kullanımımız başladı.

6 Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 Barınak hayvanlarına mama yardımları getirdik. Sayfa 5 HER HAFTA BİR KİTAP OKUYORUZ. Toplama işlemi öğreniyoruz. Düşünme becerileri derslerimiz devam ediyor. Deney günü hazırlıklarımız devam ediyor.

7 Sayfa Mart ta yapılacak olan Deney, Bilim ve Teknoloji Günü ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

8 Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 Sayfa 7 Bütün, yarım ve çeyrek kavramları ile ilgili eğlenceli etkinlikler yaptık..

9 Sayfa Parçaları birleştirdik. Çocuk resmi oluşturduk. Resmimizi betimledikten sonra oluşturduğumuz kahramanı hikaye yolculuğuna çıkardık.

10 Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 Sayfa 9 Bu hafta Matematik dersimizde Doğal Sayılarda Bölme İşlemleri kapsamında etkinlikler yaptık. Kesirler konusunu işledik.

11 Sayfa Kütüphanemizde Atatürk ve İnsan Hakları ile ilgili eğlenceli oyunlar oynadık. Mind Lab dersimizde Four In A Row oyununu ile yeni stratejiler geliştirdik.

12 Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 Sayfa 11 Türkçe dersimizde okul bahçemizde betimleme çalışması yaptık. Defterlerimize birbirinden güzel yazılar yazdık.

13 Sayfa Fen ve Teknoloji dersimizde ışık ve ses konusuyla ilgili aktiviteler gerçekleştirdik. Sınıf arkadaşlarımızla marakaslar yaparak her sesin bir kaynağı olduğunu öğrendik.

14 Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 Sayfa 13 Mınd lab dersimizde sınıf arkadaşlarımızla Octi turnuvası yaptık.

15 Sayfa Bu hafta İngilizce derslerimizde geçen hafta başlamış olduğumuz Cool Clothes isimli kıyafetlerle ilgili olan ünitemize devam ettik. Renkli kağıtlar, pullar ve yünleri kullanarak kendi kıyafetimizi tasarladık. Kendi tasarımımızı anlatan yazı çalışmalarımızla ve onu takip eden soru cevap aktiviteleriyle projemizi tamamladık. Bu arada, sınıf içindeki podyum aktivitemiz esnasında çok eğlendik. Skills derslerimizde ise X ve W seslerimizi öğrendik ve phonics kitabımızdaki aktivitelerimizi tamamladık. Online phonics kitaplarımızdan okuma ve dinleme, Robby s Activity Book kitabımızdan cümle kurma çalışmaları yaptık. The Day at the Children s Museum kitabımızı tekrar okuduk ve videolarımızı izledik.

16 Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 Sayfa 15 Bu hafta öğrencilerimiz ile 10. ünitemize kaldığımız yerden devam ettik. Konumuzu tamamlarken Skills derslerimiz tarafından da desteklenen yiyecek ve içecekler hakkında faydalı bilgiler edindik, öğrendiğimiz kelimeleri ve kalıpları gerçek hayat ile birleştirdik. Fikirlerimizi yazdık, paylaştık. Gelecek hafta Skills ve Main Course derslerimizde yapacağımız projelere hazırlık yaptık, bilgilerimizi pekiştirdik. Oxford Discover kitabımızdan anlamlı bir mesaj içeren Stone Soup hikayesini okuduk, dinledik ve inceledik. Soru ve cevaplar ile düşünme becerilerimizi geliştirirken öğrendiklerimizi cümlelerimizde kullandık. 9. üniteyle ilgili değerlendirme formumuzu tamamladık, geçmiş bilgilerimizi tazeledik. Kütüphaneye gittik, keyifli bir öykü okuduk. Öğrencilerimiz ile bir ekip halinde çalışarak 22 ve 23. haftalara ait kelimelerimizi içeren bir word search / kelime taraması çalışması yaptık.

17 Sayfa Bu hafta öğrencilerimizle okuduğumuz okuma parçalarının temasını bulmayı öğrendik ve çeşitli parçaları okuyarak temalarını bulduk. May I/ Can I yapılarını kullanarak soru sormayı ve cevaplamayı öğrendik. Portfolyo projemiz olarak çılgın bir okul hayal ettik ve bu okula çılgın kurallar koyduk. En son olarak ise ünitemizin büyük sorusu ( How do people get along with each other? / İnsanlar birbirleriyle nasıl iyi geçinir? ) temasıyla ilgili neler öğrendiğimizi hem sınıf içi tablomuza hem de kitaplarımıza yazdık. Ünite başında neler bildiğimizi ve sonunda yeni olarak neler öğrendiğimizi karşılaştırdık. Ünite sonu değerlendirmemizi tamamladık. Skills derslerimizde ise, değerler ünitemizi işlemeye devam ettik. Writing& Spelling kitaplarımızda yer alan arkadaşlık, paylaşmak ve yardımlaşmak konularıyla ilgili yazı çalışmaları yaptık. Ayrıca kütüphane dersimizde Oh, The Places You ll Go! adlı öyküyü okuyarak canlandırdık.

18 Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 Sayfa 17 Bu hafta Language Arts derslerimizde spor konusunu işlemeye devam ettik. Öğrencilerimiz arkadaşlarını bir spor aktivitesine davet eden bir mail yazdılar. Ayrıca sporla ilgili bilgileri harmanladıkları ve en sevdikleri sporla ilgili bilgileri paylaştıkları bir yazı çalışmasıyla konuyu tamamladılar. Haftaya People and Places / İnsanlar ve Yerler adlı yeni ünitemizle devam ettik. Skills derslerinde ise hayal güçlerini kullanarak kitabımızın kahramanı Flat Stanley in yerinde olsalar neler olabileceğini içeren fikirlerini ortaya koydukları maceralarını paylaştılar ve harika bir gelişim gösterdiler. Bu haftanın diğer eğlenceli aktivitesi ise en temel küme gösterimi şemalarından biri olan Venn diyagramını öğrencilerimizin bizzat kendilerinin oluşturarak öğrenmesiydi. Güzel bir hafta sonu dileriz.

19 Sayfa Öğrencilerimizle bu hafta Geçmişten Günümüze Aydınlatma Teknolojileri konusunda interneti kullanarak araştırma yaptık. Araştırma sonuçlarında bulduğumuz doküman ve resimleri Word kelime işlem programında kaydettik. Oluşturduğumuz kaynak Word dosyasındaki yazı ve resimleri etkili bir sunum hazırlamak için düzenleyerek Power Point Slayt Sunumu hazırladık.

20 Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 Sayfa 19 1.sınıf öğrencilerimize, kütüphane kuralları ve ödünç almanın ne demek olduğu anlattık. Sonrasında Tübitak yayınlarından Kültürlü Kurt kitabını inceledik. Etkinlik sonunda öğrencilerimiz evlerine götürüp okumak üzere kütüphane kitaplarını ödünç aldılar. İngilizce derslerinde ise, öğretmenleriyle kütüphanemizi ziyarete geldiler. Places to Go kitabı öğrencilere okundu. 2. sınıf öğrencilerimize Hayat Bilgisi konularımızdan olan Hepimiz Birer Lideriz kazanımını pekiştirmek amacıyla liderlikle ilgili bir metin incelenmiş ve sorular sorularak anlamayı pekiştirme çalışmaları yapıldı. Arkasından ise Atatürk Çiçeği kitabından Atatürk Çiçeği anısı öğrencilerimizle paylaştık. Etkinlik sonunda öğrencilerimiz yaptıkları çalışmalarında Atatürk ile ilgili duygu ve düşüncelerini resim ve yazılarla ifade ettiler. İngilizce derslerinde ise, öğretmenleriyle kütüphanemizi ziyarete geldiler. Rumpelstiltskin kitabı öğrencilere okundu. 3. sınıf öğrencilerimizle ise Hayat Bilgi konularından olan Atatürk ün getirdiği hak ve hürriyetler kazanımını pekiştirmek için Atatürk Orman Çiftliği kitabından Atatürk Orman Çiftliği anısı öğrencilerimizle paylaştık. Sonrasında öğrencilerimizin keyif aldıkları boşluk doldurma oyunu oynandı. 3A sınıfı İngilizce öğretmenleriyle kütüphanemizi ziyarete geldiler. Oh the Places You ll Go kitabı öğrencilere okundu.

21 Sayfa ÖĞRENCİLERİMİZ OKÇULUK YARIŞMASINDA BAŞARILI ATIŞLAR YAPTILAR! 22 Şubat 2015 günü İBB Fatih Spor Kompleksi nde Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü İstanbul Okçuluk İl Şampiyonası yapıldı. İlk okulumuz öğrencilerinden, Gökalp KÖSEOĞLU, Mert MUMCU ve Mert KURNAZ dan oluşan 9/10 yaş gurubu okçularımız, 22 Şubat tarihinde okçuluk yarışlarına katılmışlardır. Öğrencilerimiz, kendi yaş gruplarında 5. olarak, Bursa da yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etmişlerdir. Öğrenci sporcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

22 Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 Sayfa 21 DÖRDÜNCÜ SINIFLARARASI SPOR BİLGİ YARIŞMASI ( ) Beden Eğitimi ve Spor derslerinde, dördüncü sınıflarımıza yönelik on ayrı spor branşında yapılan branş tanıma çalışmaları ile birlikte öğrencilerimizin teorik bilgiler edinmelerine de önem vermekteyiz. Bu nedenle, öğrencilerimizin spor genel kültür bilgilerini arkadaşları ile paylaşmaları ve yeni sportif bilgiler öğrenmeleri için sınıflar arası spor bilgi yarışması yapılmıştır. Heyecanlı ve çok çekişmeli geçen spor bilgi yarışmasında 4D sınıfı birinci olmuştur. 4D sınıfı öğrencilerimiz başta olmak üzere puanların birbirine çok yakın olduğu bilgi yarışmasında sınıflarını temsilen bilgi yarışmasına katılan tüm öğrencilerimizi kutluyoruz. 24 Şubat 2015 Sası günü oynanan 4. Sınıflar futbol turnuvasında 4-A Sınıfı ile 4-C sınıfı karşılaşmıştır. Müsabakadan 4-A Sınıfı 4-1 galip ayrılmıştır.

23 Sayfa Okçuluk Kulübü çalışmalarımızda öğrencilerimize okçuluk sporunun temel ilkeleri verip onlara koordinasyon, konsantrasyon, hedefe ve başarıya odaklanma ve arkadaş ilişkileri öğretilmektedir. Hazırlayan: Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 21 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:30 Sayı: 23 03 Nisan 2015 Değerli Velilerimiz, Bugün bir haftalık tatilimiz başlıyor. Tatil sonrası ilk okul günümüz

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 13 ARALIK 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının da etkisi ile ulaşım açısından zorlu bir hafta geçirdik. Tabii bu herkes

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz;

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz; YAZ MEVSİMİ Nİ PASTELLE BOYADIK! EĞİTİM 05 BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11 CAPRICE TE 5 GÜN GEZİLERİMİZ 15 EĞİTİM OKULUM ÖZEL SİLİVRİ FATİH İLKÖĞRETİM OKULU YAYIN ORGANIDIR. MAYIS 2010 YIL:2

Detaylı

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school.

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. PYP NİN BEŞ TEMEL ÖĞESİ BİLGİ KAVRAMLAR TUTUMLAR BECERİLER EYLEM Kim Olduğumuz Bulunduğumuz Mekan ve Zaman Kendimizi

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti

Sarıkamış Bir Hüznün Tarihi. Anasınıfından Muhteşem Performans. Kulüpler Sayfa 8 de. Sultan Alparslan Koleji Rallisi Muhteşem Geçti İNGİLİZCE TEOG 8. Sınıf öğrencilerimiz aktiviteli, eğlenceli ve oyun dolu İngilizce dersleriyle 1.TEOG sınavına hazırlandılar. 04 05 HAYALİMDEKİ EV Okulumuz 3. Sınıf zümresi tarafından Hayat Bilgisi dersi

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 Türkçe derslerinde hedefimiz öğrencilerimize Türk dilini sevdirmek, kurallarını sezdirmek, süreç içerisinde Türkçeyi bilinçle, özenle

Detaylı

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın:

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın: II olsun heyecanına kapılırsın. Var olanları koruma ve sahiplenme duygun gelişir. Sosyal insan a dönüşen varlığının, yararlandığın tarihsel kültürel ve maddi olanakların ürünü olduğu gerçekliğine ulaşırsın.

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 7 Türkçe öğretimi beceri kazandırmaya yönelik etkinlikler bileşkesidir. Türkçe öğretimindeki temel amacımız; dinleme, konuşma, okuma,

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM 3.1. OKUL ÖNCESİ # 3.2. İLKOKUL # 3.3. ORTAOKUL # 3.4. LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMLERİ 4.1. OKUL ÖNCESİ #

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Yeni Yerleşkeler... 2 Açı Okul Öncesi Küçükyalı Yerleşkesi... 2 Açı Okul Öncesi Zekeriyaköy Yerleşkesi... 2 Stratejik Plan... 3 Açı Okul Öncesi... 3 İlkokul Ortaokul... 4 Lise... 6

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

Tübitak 19. Ortaokul Matematik Olimpiyatlarında

Tübitak 19. Ortaokul Matematik Olimpiyatlarında OKUL GAZETESİ Yıl: 4 Sayı: 8 www. Özel Nurettin Topçu İlköğretim Kurumları Yayınıdır -2014 Tübitak 19. Ortaokul Matematik Olimpiyatlarında Madalya Ceren UĞURLU Gümüş Madalya A. Hakan YILMAZ Gümüş Madalya

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Fotoğraf: Dinçer Kayalı İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir yaz mevsimini daha geride bıraktık. TEGV çocukları yine yaz tatilinde

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

Rehberlik Kültürümüz. Anaokulunda. Oryantasyon Çalışmaları. İlkokul - Ortaokul. Oryantasyon Çalışmaları. Rehberlik Dersleri

Rehberlik Kültürümüz. Anaokulunda. Oryantasyon Çalışmaları. İlkokul - Ortaokul. Oryantasyon Çalışmaları. Rehberlik Dersleri Rehberlik Kültürümüz Rehberlik Bülteni Eylül / Ekim 2014 / Sayı:1 Anaokulunda Oryantasyon Çalışmaları İlkokul - Ortaokul Oryantasyon Çalışmaları Rehberlik Dersleri Okul Meclisi Seçimleri Veli Konseyi Temel

Detaylı

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI Bu ayki temalarımızdan ilki olan BİTKİLER ünitesiyle

Detaylı

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ

3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ 3. SINIFLAR VELİ BÜLTENİ Sayı: 1 Tarih: 08.09.2014 24.10. 2014 Sayın Velilerimiz; Yaz tatilinin ardından 2014-2015 öğretim yılına büyük bir heyecanla başladık. Bu hafta (08-12 Eylül) sınıfımız ve okulumuzda,

Detaylı